در حال بارگذاری ...

فعالیت های دانشگاه فرهنگیان واحد دانشگاهی بنت الهدی صدر فردوس در یک نگاه

مسؤلان، دانشگاه فرهنگیان را جدی بگیرند و هر چه می­توانند برای آن سرمایه­ گذاری کنند.امام خامنه­ ای (مد ظله العالی)

 

دانشگاه فرهنگیان واحد بنت الهدی صدر فردوس

توجه به آداب معلمی از دیر باز در فرهنگ اسلامی و ایرانی جایگاه خاصی داشته است. معلمان از میان طلاب با استعداد انتخاب می شدند. پس از تأسیس دارلفنون و ایجاد مدارس جدید نیاز به معلم برای تدریس در مدارس احساس شد.

تصویب قانون دارالمعلمین مرکزی در سال 1297 هجری شمسی در مجلس شورای ملی انجام گرفت و از این تاریخ مراکز تربیت معلم زن و مرد صورت قانونی به خود گرفت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1360 با پیام با شکوهمند حضرت امام خمینی (ره) مراکز تربیت معلم بازگشایی شد.

مرکز تربیت معلم بنت الهدی صدر فردوس در سال 1366 تأسیس شد و دوره کاردانی در رشته های علوم اجتماعی، دینی و عربی و امور پرورشی کار خود را آغاز نمود. پس از آن علاوه بر دو رشته کاردانی آموزش ابتدایی و کودکان استثنایی، ده رشته کارشناسی ناپیوسته از جمله کارشناسی ادبیات فارسی، علوم تجربی، دینی و عربی، پرورشی در این دانشگاه ایجاد گردید، در سال 1390 دانشگاه فرهنگیان تأسیس شد. و علاوه بر کارشناسی ناپیوسته پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی پیوسته از طریق سازمان سنجش در رشته علوم تربیتی (گرایش دبستانی پیش دبستانی)انجام گرفت. از ابتدای تأسیس تاکنون بیش از سه هزار دانشجو در دوره کاردانی و کارشناسی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

این دانشگاه با برخورداری از اساتید مجرب و کادر علمی (6 نفر عضو هیئت علمی و بیش از 80 نفر دکتری و کارشناسی ارشد) بخشی از امور آموزشی و فرهنگی شهر را بر عهده دارد. داشتن فضای مناسب آموزشی و امکانات لازم از قبیل «سرای دانشجوی مجهز، کتابخانه کم نظیر، سایت کامپیوتر، آشپزخانه، سلف سرویس، نمازخانه، سالن چند منظوره و پژوهش سرای دانشجویی یکی از مراکز مهم آموزشی عالی در سطح استان به شمار می آید.

کسب رتبه های فرهنگی، هنری، ورزشی در سطح استان و کشور در رشته قرآن، نهج البلاغه، کتابخوانی و ورزشی رشته های مختلف از دیگر افتخارات این دانشگاه می باشد.

تألیفات و آثار اساتید و اعضای هیئت علمی این دانشگاه همواره برگ افتخاری بر پیشانی دانشگاه های شهر می باشد.

کتابخانه دانشگاه یکی از مراکز غنی به جهت کار پژوهش در شهرستان می باشد. این کتابخانه با 000/ 15 جلد کتاب فهرست نویسی شده در دسترس دانشجویان، اساتید و سایر گروه های علمی در داخل و خارج شهرستان می باشد.

پژوهش سرای دانشجویی دانشگاه مجهز به ده دستگاه کامپیوتر به روز است که به صورت همزمان امکان استفاده از بانک های قوی اطلاعاتی شامل بانک اطلاعاتی نمایه 000/000 /5 صفحه اطلاعات به صورت آفلاین بانک اطلاعاتی بزرگ و مرکز منطقه ای علوم فناوری شیراز و کتابخانه الکترونیکی دانشگاه را دارا می باشد.


نظرات کاربران